Kış Aylarında Cilt Bakımı | Lekelere Önlem

30 Mayıs 2019

“Sabah uyanıyorum, karanlık. Akşam işten çıkıyorum yine karanlık. Nasıl olsa güneşi pek görmüyorum, neden güneş kremi kullanayım?”

“Kışın da güneş kremi kullanmamız gerekiyor.” cümlesine aldığımız bir yanıttı bu. Birçok kişi yukarıda bahsettiğimiz gibi bir fikre sahip olabilir. Kışın güneşin kendini çok göstermemesi ya da gün ışığını çok az alıyor oluşumuz böyle bir düşünceye sahip olmamızı sağlayabilir. Oysaki güneş her zaman lekeler için etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Leke tedavisinin başarıyla sonuçlanmasında ise yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de güneşten korunmamız gerekiyor. Güneş kremi sabahtan temiz cilde uygulanmalı ve gün içinde tekrar edilmelidir.

Doğum kontrol ilacı kullanımında, gebelikte, ağda gibi epilasyon işlemlerinden sonra, güneşten sakınmak ve güneş koruyucu ürün kullanmak çok önemlidir ve atlanmaması gerekmektedir.

Cilt lekelerine neden olan temel faktörler
  • Sir ağda
  • Lazer epilasyon
  • Bazı akne tedavilerinde kullanılan ilaçlar
  • Doğum kontrol ilaçları
  • Gebelik
  • Hormon tedavileri
Leke Tedavisinde Güneş Korumasına Devam!

Leke tedavisi başladığında cilt normal halinden çok daha hassas ve lekeye yatkın hale gelir. Bu hassaslıktaki bir cilt yeterli derecede korunmazsa ise lekeler daha da artar. Bu sebeple leke tedavileri, özellikle güneşin etkisinin azaldığı sonbahar ve kış aylarında doktor önerisi ile uygun görülen yöntemlerde yapılır.

Tedavi sonuçlandığında ise lekelerin tekrar etmemeleri için dört mevsim düzenli bir şekilde yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması gerekir. Leke tedavisinde kimyasal peeling ve lazer yöntemlerini kullanmak istemiyorsanız leke kremleri ile tek ton bir cilt hedefleyen. Düzenli kullanacağınız Sinoz Leke Kremi ile lekelere kalkan oluşturabilir!

Etiketler kşın cilt bakımı cilt bakımı kış aylarında bakım

Yukarı Çık