Sinoz Kozmetik Blog Sayfası


c vitamininin cilde etkisi

YAZ GİTTİ PEKİ YA LEKELER?

Yaz günlerinin bitmesine sayılı günler kaldı.Ve artık daha fazla lekelere sahip olacağız. Eğer yazın cildin güneşe çok maruz kaldıysa yüz ve omuz bölgesinde güneş lekelerin çoğalmış demektir

Devamını Oku
bb krem incelemesi

CİLT YAPISI NASIL YAŞLANIR ?

Cildin en alt tabakasında yağ dokuları bulunur. Zaman faktörü içerisinde eriyen yağ dokular yüzün şeklinin değişmesine ve hacimsel kaybın oluşmasına sebep olur. Dolgunluğu kaybeden cilt, sarkmalara maruz kalır. Daha uzun vade de ise kemik erimelerinin başlamasıyla birlikte, özellikle ağız,çene ve burun bölgesinde çöküntülerle kırışıklıklar gün yüzüne çıkar.

Devamını Oku

SİVİLCE VE İZLERİ

Konumuz; sivilce ve ardından bıraktığı lekeler, izler… Genetik, hormonlar, çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları bizlere sivilce olarak geri dönebiliyor ve biz onları doğru yöntemler ile tedavi etmediğimizde ise ardından bir iz olarak lekelerini bırakabiliyorlar… Sivilce ve izlerini davet edici faktörleri azaltıp kusursuz bir cilt görünümü yakalamaya ne dersiniz?

Devamını Oku
c vitamininin cilde etkisi

CİLT BAKIMINDA C VİTAMİNİ ETKİSİ

C vitamini vücudun kendisi tarafından üretilemeyen esansiyel bir vitamindir.Vücudumuz c vitamini depolayamaz, fazlası ter ve idrar yoluyla dışarı atılır. Bu yüzden c vitaminini günlük olarak tercihen taze besinlerden veya takviye olarak almamız gerekiyor.

Devamını Oku
bb krem incelemesi

TÜM DETAYLARIYLA BB KREMLER MERCEK ALTINDA

Cildin rengini ayarlayan, makyaj yapmaya zaman olmadığında kurtarıcı ürün olan, makyaj yapılacağı zaman ise baz olarak kullanılabilen BB kremler popülerliğini korumaya devam ediyor.

Devamını Oku

CİLT LEKELERİ VE SEBEPLERİ

Sıkça rastlanan ve tam anlamıyla çözülemeyen cilt problemlerinin başında gelir cilt lekeleri. Ardındaki sebepler ise son derece net ! İlk sırada ihmalkarlık yer alsada doğru bir bakım için gözle görünen fiziksel unsurları sıralamakta fayda var.

Devamını Oku

Cilt Lekelerine Veda Etme Zamanı Geliyor!

Çeşitli sebeplerden ötürü vücudumuzun farklı yerlerinde oluşan, özellikle yüz bölgesinde olduğunda hepimizi üzen ve sinirlendiren bir konu, lekeler!

Devamını Oku
hyalüronik asit mucizesi

HYALÜRONİK ASİT MUCİZESİ

Teknoloji ve tıp birlikte ilerlediğinde tedavi yöntemlerinde de yeni gelişmeler hızla devam ediyor. Her bir keşif bu yolculukta yeni yeni bakımlar ile tanışmamıza yeni bir ürünü, maddeyi vb. keşfetmemize imkan sağlıyor. Cilt gençleştirme ya da yaşlanma geciktirici tüm uygulamalarda sürekli şekil değiştiriyor.

Devamını Oku
cildine ışıltısını geri kazandır

CİLDİNE IŞILTISINI GERİ KAZANDIR

Aynaya baktığında donuk bir gürültü ile karşılaştığını düşündüğün günler mi? Yüzünü yıkadıktan sonra da yeterince temiz gelmiyor mu? Sonbahar rüzgarları seni biraz yıpratmış olabilir. :) Parlaklığını ve canlılığını geri kazanmak için hadi harekete geç.

Devamını Oku