10 %
OFF

Sinoz Clarifying Clay Face Mask

99.00 TL 89.00 TL

Sinoz Clarifying Clay Face Mask

99.00 TL 89.00 TL

The sebum balance is under control with the Sinoz Facial Mask! Get ready to meet silky smooth skin and feel the purifying effect. 100 ml

Category : Face Care

99.00 TL 89.00 TL

Orders Up to 16:00

The Same Day
CargoSinoz Clarifying Clay Face Mask

International Deliveries

Cargo
3-7 Days!!

% 100 Original Products

%100
Quality

Sinoz Face Care Mask

AUXILIARY FORMULA FOR A SMOOTH SKIN!

Sinoz Face Care Mask controls the sebum balance by interfering the active clay contained extracts. Thus countdown starts for a smooth and black head free skin while sebum that may occur on the skin is being minimized. Sinoz Face Care Mask is the harbinger of a renewed skin by protecting the skin wall and moisture balance with cucumber and chamomile extracts.Furthermore, Sinoz Face Care Mask, which provides a purifying effect on pores clogged due to environmental factors and make-up remnants, provides a deep cleansing on the skin tissue and leaves no factor to trigger the bad appearance.

It is enough to use the Sinoz Face Care Mask twice a week for a dream skin!

Reciever Sinoz Kozmetik San. Tic. A.Ş.
TRY TR71 0006 7010 0000 0058 6115 55

The products are that on sale in our website is also available in our stocks. International orders are delivered between 3-7 days! Placed orders until 16:00 pm on weekdays and 12:00 pm on saturdays are delivered to the cargo on the same day. The orders placed on sundays and public holidays are delivered on the next following business day.

Reply

Sinoz Yüz Bakım Maskesi, tüp formda ve 100 ml’dir

Reply

Sinoz Yüz Bakım Maskesi, aktif kil özlerinden oluşur. Derinlemesine arınma sağlaması ve kan akışını hızlandırması sebebiyle ciltte gecici kızarıklıklar oluşabilir. Ciltte oluşan kızarıklıklar doğal bir durumdur.

Reply

Sinoz Yüz Bakım Maskesi, cildinizin yağ oranına göre haftada 1 ya da 2 kez kullanılmalıdır. İnce bir tabaka halinde cilde sürülerek kuruyana dek beklenmeli ve kuruduktan sonra soğuk su ile durulanmalıdır. Maske göz ve ağız çevresi haricen uygulanmalıdır.

Reply

Sinoz Yüz Bakım Maskesi sebum dengesini kontrol altına alarak; sivilcelenme, siyah nokta, yağlanma ve gözenek tıkanıklığı problemlerine çözüm sunar.Lekelere yönelik etkili sonuç için Sinoz Leke Kremi tercih edilmelidir.

Reply

Sinoz Yüz Bakım Maskesi, yağlı ciltlerde sıklıkla görülen, yanlış ürün kullanımı ve yanlış beslenme sonucunda da oluşabilen sivilcelenmelere karşı içeriğindeki kil özleri ile cildin yağ dengesini kontrol altına alır. Böylelikle daha pürüzsüz ve rengi dengelenmiş bir cilt görünümü sunar.

Reply

Sinoz Yüz Bakım Maskesi, bitkisel aktiflerden oluşmaktadır. İçeriğinde; Kaolin ve Bentonit Killeri, Allentonin, papatya, salatalık ve su yosunu özleri bulunmaktadır.

Featured Products

Product rating Evaluate the product

Sinoz Clarifying Clay Face Mask

The sebum balance is under control with the Sinoz Facial Mask! Get ready to meet silky smooth skin and feel the purifying effect. 100 ml

5.0 | 1263 Comment

Be the first to know the campaigns and discounts.