Cilt Bakımında Sinoz Etkisi!

Sosyal medya hayatımıza dahil olduğundan beri tüketim alışkanlıklarımızda değişti. Artık her şeyi bilmek mümkün. Her şeyi öğrenmek ve deneyimlemeden deneyimlerden faydalanmak da öyle! Neden mi bahsediyorum?

Sosyal medya hayatımıza dahil olduğundan beri tüketim alışkanlıklarımızda değişti. Artık her şeyi bilmek mümkün. Her şeyi öğrenmek ve deneyimlemeden deneyimlerden faydalanmak da öyle! Neden mi bahsediyorum?

Geçtiğimiz günlerde Sinoz’u anlatan bir paylaşıma denk geldim. Bir arkadaşım aldığı üründen ne kadar çok memnun kaldığını anlatıyordu. Sürekli fenomenler anlatacak değil ya bizler de kendi aramızda bize iyi gelen şeyleri paylaşmayı severiz! 😊

Sivilce ve ardında bıraktığı lekeler ile başı dertte olan biriyim. Kozmetik ürünler kullandıkça daha da fazlalaşan bu hale iyi gelecek bir yöntemi hep aradım. Arkadaşımın paylaşımı üzerine daha önce duyduğum fakat araştırmadığım Sinoz’u araştırmaya başladım. “Kimdir bu Sinoz? Neler yapar? Ürünleri nelerdir?” diye araştırmaya başladım ve yerli dermokozmetik firması olması ile dikkatimi çekti! Eczanelerde satıldığını öğrenince yanına bir + daha attım. 😊

Yağlı cildime iyi geleceğini düşünerek Yüz Bakım Maskesini, lekelerime iyi geleceğini düşünerek Leke Kremini ve güneşten beni koruması için ise Yağlı Ciltler için Güneş Koruyucu Kremini sipariş vererek kullanmaya başladım. İkinci ayıma girmiş bulunuyorum ve cildimdeki değişim gözle görülür bir biçimde olduğu çok açık!

Hangi ürünü nasıl kullandığıma gelirsek;

Sinoz Yüz Bakım Maskesi, yağlı ve sivilceye katkın cildimin kahramanı oldu!

İçeriğindeki kil özlerinin cilt için mükemmel bir etki yarattığını söyleyebilirim. Yüzümdeki yağ dengesinin düzene girmesinde büyük bir etkisi bulunuyor. Haftada iki kere maskeyi uygulayarak cildimin nefes almasını, pürüzsüzleşmesini sağladı.

SinozLeke Kremi , sen bir mucizesin!

Düzenli kullanımın ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı olan Sinoz Leke Kremi hayatıma girdiği andan beri lekelerimde gözle görülür bir azalma oldu. Ten ton bir cilde kavuşmak için sürecim devam ediyor ve en büyük yardımcım Sinoz Leke Kremi.

Son olarak ise bakımın tamamlayıcısı, Sinoz Yağlı Ciltler için Güneş Kremi

Kendime yaptığım en güzel yatırımlardan biri maske ve leke kremi kullanmaya başlamak olduğu için etkiyi daha da artırmak ve kendimi korumak istiyordum. Güneşin kendini göstermesi ile birlikte güneş kremi kullanmanın gerekliliği daha da arttı. Yağlı cildime iyi gelecek, parlama yaratmayacak bir ürün bulmanın mutluluğunu yaşıyorum. Evden çıkmadan önce sürüyorum. Gün içinde tazeleyebiliyorum. Yağsız ve suya dayanıklı yapısı ile cildi matlaştırmaya etkisi büyük olan Sinoz Yağlı Ciltler için Güneş Kremiile yaza ve güzel bir cilde hazırım!

Kendin ve cildin için iyi bir şey yapmak istiyorsan, Türkiye’nin ödüllü dermo kozmetik firması Sinoz’un ürünlerine bir göz atmanı isterim! 😊

Güneş ve Leke, Ayrılmaz İkili!

Güneş ışınlarının yarattığı cilt lekeleri istenmeyen görünümlerin oluşmasına yol açabiliyor ve bizler bu durumdan son derece mutsuzuz biliyorum.

Güneş ışınlarının yarattığı cilt lekeleri istenmeyen görünümlerin oluşmasına yol açabiliyor ve bizler bu durumdan son derece mutsuzuz biliyorum.

Peki bu lekelere karşı neler yapmak gerekiyor?

Baharla birlikte güneş kendini iyice hissettirmeye başladı. Güneşle olan samimiyetimiz artıyor, hazır mısınız? Hepimiz tatil planlarını yapmaya başladık bile, bronzlaşmanın hayalini kuranlar burada mı?

Bronzluğu güneşin altında uzun vakit geçirerek sağlamayı hayal edenler burada mı?

Yanlış yaptığınızı söylersem, bana çok kızmazsınız umarım 😊

D vitaminin kaynağı güneş, ona mecburuz. Bu kabul edilebilir bir gerçek fakat bronz olmak için saatlerce güneşin altında kalmak kabul edilemez. Sonucunda sizleri bekleyen lekelere hazır değilseniz, bronzlaşmak adına güneşlenmeyi abartıp, cildinizi lekelere feda etmeyin.

Güneşi sevip, ondan korunmak için yapacaklarınız basit ama etkili yöntemler. Güneş kremsiz dışarı çıkmamak, güneşin dik olduğu saatlerde birebir temastan kaçınmak, uzun süre güneşin altında kalmamak gibi…

Var olan lekelerinizin daha derinleşmemesi, yenilerinin ise oluşmaması için ise leke kremini hayatınızın vazgeçilmez bir parçası yapmak. Tek ton bir cilt için ihtiyacımız olan lekelerimizin kaybolması, bunu Sinoz Leke Kremini günlük rutinimize dahil ederek başarabiliriz.

Önemli olan güneşten cildimizi korurken aynı zamanda oluşan lekeleri de giderebilmek için “süreklilik”. Bir gün kullanıp, bir gün bırakmadan devamlı bir şekilde Sinoz Leke Kremini kullandığınızda farkı cildinizde göreceksiniz.

LEKESİZ BİR YAZ

Nem değerlerini kaybetmenin ve kırışıklık oluşumuna sebep olan sıcakların, bir cildimize bir diğer hasarı ise lekeler.

Nem değerlerini kaybetmenin ve kırışıklık oluşumuna sebep olan sıcakların, bir cildimize bir diğer hasarı ise lekeler.

Cilt lekelenmelerini tetikleyen ve inatçı hale getiren güneş cilt altına işleyerek pigment dengesini alt üst ederek lekesiz ve pürüzsüz bir cilt görünümünün önüne geçiyor.

Bu etkiyi en aza indirmek ve cildinizi kontrol altına almak için doğru ürünleri bulup bakım ritüelinizin vazgeçilmesi haline getirmek şart.

Sinoz Leke Kremi, içeriğindeki aktif maddelerle lekelerin oluşumuna meydan okurken var olan lekeleri yok etmek üzere çalışıyor.

. Lekelenmelerin sebep olduğu cilt tonu eşitsizliklerini dengeleyen ve tek ton cilt deneyimi sunan Sinoz Leke Kremi, pentavitin desteği ile gün boyu cildinize yoğun nem desteği sağlıyor.

Tüm bunları deneyimleyerek cildinize değer vermek için tek yapmanız gereken mevsim ve zaman dinlemeksizin Sinoz Leke Kremini günde iki defa düzenli olarak kullanmak.

Kış Aylarında Cilt Bakımı | Lekelere Önlem

“Sabah uyanıyorum, karanlık. Akşam işten çıkıyorum yine karanlık. Nasıl olsa güneşi pek görmüyorum, neden güneş kremi kullanayım?”

“Sabah uyanıyorum, karanlık. Akşam işten çıkıyorum yine karanlık. Nasıl olsa güneşi pek görmüyorum, neden güneş kremi kullanayım?”

“Kışın da güneş kremi kullanmamız gerekiyor.” cümlesine aldığımız bir yanıttı bu. Birçok kişi yukarıda bahsettiğimiz gibi bir fikre sahip olabilir. Kışın güneşin kendini çok göstermemesi ya da gün ışığını çok az alıyor oluşumuz böyle bir düşünceye sahip olmamızı sağlayabilir. Oysaki güneş her zaman lekeler için etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Leke tedavisinin başarıyla sonuçlanmasında ise yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de güneşten korunmamız gerekiyor. Güneş kremi sabahtan temiz cilde uygulanmalı ve gün içinde tekrar edilmelidir.

Doğum kontrol ilacı kullanımında, gebelikte, ağda gibi epilasyon işlemlerinden sonra, güneşten sakınmak ve güneş koruyucu ürün kullanmak çok önemlidir ve atlanmaması gerekmektedir.

Cilt lekelerine neden olan temel faktörler
  • Sir ağda
  • Lazer epilasyon
  • Bazı akne tedavilerinde kullanılan ilaçlar
  • Doğum kontrol ilaçları
  • Gebelik
  • Hormon tedavileri
Leke Tedavisinde Güneş Korumasına Devam!

Leke tedavisi başladığında cilt normal halinden çok daha hassas ve lekeye yatkın hale gelir. Bu hassaslıktaki bir cilt yeterli derecede korunmazsa ise lekeler daha da artar. Bu sebeple leke tedavileri, özellikle güneşin etkisinin azaldığı sonbahar ve kış aylarında doktor önerisi ile uygun görülen yöntemlerde yapılır.

Tedavi sonuçlandığında ise lekelerin tekrar etmemeleri için dört mevsim düzenli bir şekilde yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması gerekir. Leke tedavisinde kimyasal peeling ve lazer yöntemlerini kullanmak istemiyorsanız leke kremleri ile tek ton bir cilde sahip olabilirsiniz. Düzenli kullanacağınız Sinoz Leke Kremi ile lekelere kalkan oluşturun!

yurtdışı satışlar için

Eşitlenmiş Ten Rengi!

Eşit bir ten rengini vücudumuzun her bir bölgesinde isteriz. Cildimizde oluşan lekeleri önlemenin çözümleri olduğu gibi cildimizde bir anda beliren kararmaların da önüne geçmemiz mümkün!

Cildinizi Sadece Kendi Cilt Renginize Eşitleyin.

Eşit bir ten rengini vücudumuzun her bir bölgesinde isteriz. Cildimizde oluşan lekeleri önlemenin çözümleri olduğu gibi cildimizde bir anda beliren kararmaların da önüne geçmemiz mümkün!

Öncelikle cilt kararmasına neler sebep olabilir bir bakalım.

Deodorant!

Kalitesiz deodorant kullanımı koltuk altlarında kararmalara sebep olabilir.

Jilet ve Kalitesiz Ağda!

Jilet kullanımı ve tıpkı deodorant gibi kalitesiz ağdanın kullanımı da aynı şekilde kararmalara sebep olan diğer faktörlerdir.

İlaçlar ve Güneş!

Bu ikili birleştiğinde lekeler ve kararmaların önü açılıyor. Güneş korumasız çıkmamamız gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ile veya kararma karşıtı krem kullanarak bu kararmaları önleyebilirsiniz.

Cilt Kararmaları için Doğal Yöntemler Patates

İnce bir dilim patates ile koltuk altınızı her gün 5 dk ovarak, düzenli kullanım ile kararmaları engelleyebilirsiniz.

Aloe Vera

Cildin iyileşmesinde de etkili olan aloe vera jelini düzenli kullanarak kararmaların önüne geçebilirsiniz.

Doğal yöntemlerin haricinde, eşit bir ten rengi için Sinoz Beyazlatıcı Krem’i kullanabilirsiniz. İçeriğindeki bitkisel aktifler ve vitaminlerle koltuk altı, diz ve dirseklerde kararmaların önüne geçerek tek ton bir cilde kavuşmanızı sağlar. En önemlisinin ise uygulayacağınız karışımlarda ya da krem kullanımlarında düzenli olabilmek ve sonuca varabilmek olduğunu unutmayın.

sinoz yüz bakım maskesi

Gözenekleri Daraltma !

Büyüyen, genişlemiş ve açılan gözenekler… Sivilcelerin, siyah noktaların, aknelerin ve hatta solgun, yaşlı görünen bir cildin ana sebebi.

Büyüyen, genişlemiş ve açılan gözenekler…Sivilcelerin, siyah noktaların, aknelerin ve hatta solgun, yaşlı görünen bir cildin ana sebebi.

Çevresel kirlilik, beslenme alışkanlıkları, yetersiz ve yanlış ürün kullanımları ciltteki gözeneklerin tıkanmasına ve dolayısıyla giderek gözle görülür halde büyümesine yol açar. Cildin arınma sürecini ve sebum dengesini alt üst eden bu oluşum kronik bir sorun haline gelerek cildinizle ilgili problemlerin büyümesinde önemi yadsınamayacak bir faktör.

Peki gözenekleri sıkılaştırmak için birkaç kolay alternatif yoldan haberdar mısınız?

Soda küpleriyle şok.

Dondurulmuş soda küpleri ile gün içinde cildinize uygulayacağınız masaj ile hem kan akışınızı hızlandırmış hem de gözeneklerinizin sıkılaşmasına destek olabileceksiniz. Sodanın içerdiği mineraller ile besleyici bakım ise cabası. Hatta küpleri elma sirkesi, limon veya gül suyu ile birer arındırıcı tonik deposu haline getirebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Yumurta akıyla botoks etkiyi hissedin !

Yumurta akını cilt geneline uygulayarak sıkılaştırıcı etkiyi sonuna kadar hissetmeye hazır olun, yumurta akı gözenekleri sıkılaştırmanın yanı sıra cilt genelinde toparlanma sağlayarak esnek dokunun beslenmesine destek oluyor.

Dengeleyici formül

Yoğurt içeriğindeki laktik asit ile sivilce ve siyah noktalarla savaşırken cilt üzerinde yağ emilimi sağlayarak dengelenmiş bir görünüm ortaya çıkarıyor.

Toprak Ana’dan tam destek !

Doğa denilince aklımıza ilk gelen oluşum: toprak. Bu durumun cildimize yansıması ise killer. Doğanın mucizesi olarak karşımıza çıkan killer ciltteki bir çok sorunun da çözümü. Doğayla dost Sinoz Dermokozmetik ailesinin üyelerinden Sinoz Yüz Bakım Maskesi bentonit ve kaolin killeriyle oluşan içeriği sayesinde ciltte derinlemesine arınma sağlayarak gözeneklerin sıkılaşmasını destekliyor. Cildin yenilenmesini sağlayan Sinoz Yüz Bakım Maskesiyle küçülen gözenekler: canlı, sağlıklı ve sıkılaşan bir cilde merhaba demeye hazırlanıyor.

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi cilt üzerinde en ince dokuya sahip olan bölgedir ve sürekli hareket halinde olması sebebiyle kolayca kırışmaya yönelik bir yapısı bulunmaktadır.

Göz çevresi cilt üzerinde en ince dokuya sahip olan bölgedir ve sürekli hareket halinde olması sebebiyle kolayca kırışmaya yönelik bir yapısı bulunmaktadır. Gün içinde farkında olmadığımız ihmalkarlıklarla göz çevremizi erken yaşlandırdığımızı biliyor muydunuz? Cilt İçin Masum Değil

Yaşamın ve doğanın kaynağı olarak bildiğimiz güneş, cilt üzerinde ne yazık ki aynı etkiyi göstermiyor. Özellikle de göz çevremiz için. Cilt üzerinde en hassas bölgemiz olan göz çevresi, güneş ışınları sebebiyle ihtiyacı olan nem değerlerini kaybederek kuruyor ve sonucunda ise bize kalan yaşlanma belirtisi kırışıklıklar.

Işık Hızında

Telefonlar, notebooklar ve televizyonlar…Hayatımız teknolojinin kuşatması altında. Bu kuşatmadan bir hayli nasibini alanların başında ise gözlerimiz var. Hem de ışık hızında. Ekranlara bakarken, gözlerinizi kısmak sadece görme ve odaklanma değil, göz çevresi kırışıklıklarınıda beraberinde getiriyor. Göz çevresi dokusunun inceliği bu denli küçük hareketlerin dahi bölgesel kırışıklıkların oluşmasına zemin hazırlıyor.

Nikotin ve Kafein İttifakı

Vücudun ve cildin en önemlisi de göz çevresinin en büyük düşmanları arasında nikotin ve kafein var. Yüksek dozda kafein ve nikotin tüketimi cilt üzerinde kolajen üretimini azalttığı gibi kan dolaşımını yavaşlatarak kısa sürede kırışıklıklara ve göz altı bölgelerinde mor halkalar oluşumuna sebebiyet veriyor.

Yüksek Doz Hassasiyet !

Ph değeri oranı ve dokusal incelik sebebiyle göz çevresimiz yüksek doz bakıma ihtiyaç duyuyor. Ona gerekli bakımı sağlamak için kaçınmamız gereken noktaları da tespit ettikten sonra harekete geçmek için zaman kaybetmemeli. Her geçen günün kaz ayakları ve ince çizgiler oluşumunda büyük etkisi var.

Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi ile, göz çevrenizin ihtiyacı olan yüksek nem ihtiyacını karşılayabilir ve içeriğindeki aktif özler ile cildin kolajen üretimini destekleyebilirsiniz. Göz çevrenizde oluşan kaz ayakları, ince kırışıklar ve mor renkli dairesel oluşumlar gibi yaşlılık belirtilerinize veda etmeye hazırlanın !

Cilt Kararmalarına Ton Uyumu

Koltuk altı, dirsek ve diz kapakları, bikini bölgesi ; kararmalarla karşı karşıya kaldığımız bölgelerimiz. Karamalar, gün içinde hareketlerimiz dahi etkileyen, yazın plajda özgüvensiz bir duruşa sebep olan bir durum.

TEK TON UYUMU

Koltuk altı, dirsek ve diz kapakları, bikini bölgesi ; kararmalarla karşı karşıya kaldığımız bölgelerimiz. Karamalar, gün içinde hareketlerimiz dahi etkileyen, yazın plajda özgüvensiz bir duruşa sebep olan bir durum.

Bu kararmaların ardında neler gizli dersiniz?

Hormonal bozukluklar, ter bezlerinin fazla çalışması biyolojik faktörler olarak yer alsada farkında olmaksızın bizim sebeb olduğumuz bir kaç unsurda kararmaları beraberinde getiriyor.

Yanlış iç giyim seçimleri bu faktörlerden biri. Kimyasal içerikli iç giyim seçimleri terlemeye sebep olarak ten rengi değişimlerini tetikliyor. Pamuk ve doğal kumaş seçimli ürünler ile kararma oluşumunu engellemek üzere ilk adımınızı atabilirsiniz.

İkinci sırada ise yanlış epilasyon yöntemleri ile karşı karşıya kalmaktayız..Cilt dokusunu hasara uğratan ışınlar kararmalarında ötesinde tadavisi mümkün olmayan ve ciddi tıbbi sıkıntılar oluşturan lekelenmelere dönüşebiliyor. Cilt tipinize uygun lazer tedavilerini tespit ederek uygulamakta fayda var.

Beyazlatıcı Etki !

Ana maddenin limon, aloe vera, salatalık, karbonat olduğu birçok karışımla kararmaların etkisini azaltmak mümkün fakat tek ton cilt dokusunu yakalayabilmek için Sinoz Beyazlatıcı Krem iyi bir alternatif. İçeriğindeki aktif bileşenler ile cilt kararmalarına son veren Sinoz Beyazlatıcı Krem tek ton cilt deneyimi vaad ediyor. Eşitlenmiş renk dengesiyle cildinizi öne cıkarmaya hazır olun !

Yaz Korkusu Selülit Ve Çatlaklar

Oluşumuna birçok faktörün sebep verdiği konuşula dursun, özellikle yaz aylarında hepimizin korkulu rüyası; selülit ! Ani kilo değişimleri selülit ve çatlak oluşumundaki temel sorunlar gibi görünsede meselenin özünde düzenli ve doğru cilt bakımının yer aldığı tek gerçek.

Oluşumuna birçok faktörün sebep verdiği konuşula dursun, özellikle yaz aylarında hepimizin korkulu rüyası; selülit !

Ani kilo değişimleri selülit ve çatlak oluşumundaki temel sorunlar gibi görünsede meselenin özünde düzenli ve doğru cilt bakımının yer aldığı tek gerçek. Yaşlanmayla birlikte incelen ve elastikiyetini kaybeden cilt dokusunda, selülitler zaman içerisinde daha da ön plana çıkar.

Selülit ve çatlak oluşumunu tetikleyen en önemli bilimsel gerçekten bahsedecek olursak: araştırma bulguları bize kan dolaşımı problemini gösteriyor. Birçok sebepten oluşum gösterebilen selülitlerden kurtulmanın en kolay yolu kan akışını hızlandırmak.

Peki bunu nasıl yapacağız dersiniz ? Aslında çözümü çok kolay. Birkaç adımda selülit oluşumunu nasıl azaltabiliriz ? gelin birlikte inceleyelim.

Yaşam Kaynağı, Selülit Düşmanı : Su

Vücut kitle endeksinizi göz önüne alarak gün içerisinde en az 2 lt su tüketimi açtığınız savaşın galibi olmanızı destekleyecek. Metabolizmayı hızlandıran su tüketimi kan akışını da hareketlendirerek sorunlu bölgelerdeki oluşumu yavaşlatacaktır. Suyunuza ekleyeceğiniz elma sirkesi veya limonun alkali dengesini sağlayarak gerçek detoks etkisi yaratacağını unutmayın!

Fazla Hareket Az Pürüz

Hepimiz gün içinde hareketsiz kalmaktan dert yanar ama asla harekete geçmeyiz. Günün sonunda bize kalansa korkulu rüyamız selülitler. Eğer spor salonuna gitme şansınınz yoksa evde uygulayacağınız birkaç bölgesel hareket ile selülitlerle ve çatlaklarla olan mücadelenizi destekleyebilirsiniz.

Haftalık planınızda gün geçtikçe arttıracağınız “squat ve walking lunge” antremanları selülit ve çatlaklarla olan mücadelenizde galip çıkışın habercisi.

Kendini Şımart !

Selülit problemiyle karşı karşıya kaldığınız basen ve üst arka bacak bölgenize uygulayacağınız masajlar ile bölgesel olarak kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Hatta işin içine masaj yağlarınıda eklersiniz, bu iş haftasonu terapisine dönüşebilir.

Sağlıklı beslenme, bol su tüketimi ve egzersizler.Tüm vücudunuz, selülitleriniz ve çatlaklarının için yaptığınız bu hayat kurtarıcı işi Sinoz Çatlak Kremiyle desteklemeniz daha kısa zamanda efektif sonuçlar elde etmenize katkı sağlayacak.

Ani kilo değişimleri, doğum sonrası oluşan çatlaklar ve selülitler ile mücadelenize güç katacak olan Sinoz Çatlak Kremi özel formülü ile cildinizin ihtiyacı olan elastik dokuyu geri kazanmanıza destek olurken gergin ve pürüzsüz bir görünümü beraberinde getirecek. Çatlak ve selülitlerle olan savaşınızda haftasonu masaj seanslarınızı Sinoz Çatlak Kremiyle cilt terapisine dönüştürmeye hazır olun.

Aloe Vera Mucizesi ile Tanışın

Hemen her yaş ve cinsiyetten herkesin şikayetçi olduğu sivilceler konusunda en önemli yardımcılarımızdan biri de aloe vera… Doğanın en büyük hediyelerinden olan bu bitki sayesinde inatçı sivilcelerle vedalaşmak mümkün…

Hemen her yaş ve cinsiyetten herkesin şikayetçi olduğu sivilceler konusunda en önemli yardımcılarımızdan biri de aloe vera … Doğanın en büyük hediyelerinden olan bu bitki sayesinde inatçı sivilcelerle vedalaşmak mümkün… Peki bu bitkiyi ne şekilde kullanmalıyız, en hızlı ve kesin etkiyi nasıl alırız? Bunun iki yolu var. Birincisi evde kendimizin hazırlayabileceği karışımlar, ikincisi ise aloe vera içeren dermo kozmetik ürün kullanımı… Şimdi ilk seçenekten bir örneğe ve uygulamasına bakalım… 1 çorba kaşığı aloe vera ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırıp sivilcelerinize uygulayın. 15 dakika bekletip soğuk su ile durulayın. Sivilceler geçene kadar her gün devam edin. Bu doğal yöntemin yanında sivilce oluşumunu yok etmek ve engellemek adına doğru dermo kozmetik ürünü tercih etmek de kısa yoldan etkili çözüm sunuyor. Piyasada bunu başardığını söyleyen bir çok ürün olmasına rağmen etkisi kullanıcılar tarafından kanıtlanmış Sinoz Yüz Temizleme Jeli, tüm cilt tipleri için uygun olması açısından farklı bir yere sahip. İçeriğindeki aloe vera ve salatalık özü sayesinde günlük yaşamınızda cildinizde oluşan kiri ve yağı derinlemesine temizleyerek cilde bakım yapan bu jel, sabun ve alkol gibi etken maddeler bulundurmadığı için kızarıklık ve pul pul dökülme gibi yan etkiler de yapmıyor.

Yaşlanma Karşıtı Mücadelede Kolajen Mucizesi!

Diri, canlı ve dolgun bir cildin kilit noktası olan kolajen; esnek, canlı ve genç bir cildi ortaya çıkaran çok önemli bir proteindir. Kolajen üretimi ile cilt esnekliğinde ciddi bir artış gözlenir....

Diri, canlı ve dolgun bir cildin kilit noktası olan kolajen; esnek, canlı ve genç bir cildi ortaya çıkaran çok önemli bir proteindir. Kolajen üretimi ile cilt esnekliğinde ciddi bir artış gözlenir. Yaş ilerledikçe kolajen üretim oranı düşeceğinden, cilde ihtiyacı olan kolajeni dışarıdan vererek yaşlanmayı geciktirebilir, cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilde verilen bu kolajen takviyesi; cildinizin yerçekiminin etkisinde kalarak sarkmaya başlamasını ve zamana yenik düşerek kırışık, kuru, sertleşmiş, sarkmış mat bir hale dönüşmesini engeller.

Yaşlandıkça ciltte üretimi azalan bu önemli içerik, cildin sıkılığını kaybetmesine ve kırışıklık görünümünün artmasına sebep oluyor. Siz de cildinizi birkaç sene önceki gergin ve enerjik görünümüne geri döndürmek istiyorsanız, sizler için kolajen destekli en iyi 4 ürünü derledik.

Algenist Genius Liquid Collagen

Bitki özlü aktif kolajen molekülleri içeren formülüyle cildi aydınlatıp, dolgunluk verdiğini belirten Algenist, vegan içerikli bir ürün olarak sağlıklı güçlendirme yapması açısından öneriliyor.

Murad Rapid Collagen Infusion For Lips

Elastikiyet kaybı yaşayan ve ince çizgi görünümü artan dudak ve dudak çevresinden şikayetçi olanlar için önerilen Murad’ın bu ürünü; dikey çizgileri ve kırışıklıkları yoğun kolajenle yok edip pürüzsüz dudaklar vaat ediyor.

Dermalogica Dynamic Skin Recovery SPF 50

Ciltte hali hazırda oluşmuş zararı gideren ve gelecekte oluşacak kırışıklıklara karşı önlem alan bu krem, cildin doğal kolajen oluşumunu destekleyerek zararlı ışınlara karşı koruma isteyenler için öneriliyor.

Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi

Doğal botoks etkisi denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden olan Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi, cilde nüfuz ederek bakım yaparken, pürüzsüz ve kırışıksız bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Hem ince hem de derin kırışıklıklara karşı mavi anemon çiçeğinden elde edilen yağlar ve E vitamini ile savaşan Sinoz Mavi Anemon Çiçeği Kremi, düzenli kullanıldığında pürüzsüz, ipeksi ve duru bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor.

Cilt Lekelerini Kapatmanın Püf Noktaları

Cilt lekeleri özellikle yaz öncesi hemen herkesin kâbusu olmaya aday bir sorundur. Ancak bu problem elbette ki çözümsüz değil… Bu noktada doğru ürünleri doğru şekilde kullanmak hayati önem taşıyor. Şimdi bu aşamaları ve yapılabilecekleri birlikte inceleyelim...

Cilt lekeleri özellikle yaz öncesi hemen herkesin kâbusu olmaya aday bir sorundur. Ancak bu problem elbette ki çözümsüz değil… Bu noktada doğru ürünleri doğru şekilde kullanmak hayati önem taşıyor. Şimdi bu aşamaları ve yapılabilecekleri birlikte inceleyelim.

İlk adım olarak lekelerin çoğalmasını önlemek için doğru güneş kremini seçmek çok önemli. Çünkü özellikle yaz aylarında cildin lekelere açık halde olduğunu unutmayalım. Ayrıca cilt lekelerini kapatmaya çalışırken yaygın yapılan bir yanlışı da belirtmek gerekir. Bu yanlış da sadece fondöten kullanarak kapatmaya çalışmaktır. Kat kat fondöten kullanmak lekeleri kapatmak yerine cildi yorgun gösterir ve ağır makyaj görüntüsüne yol açar. En az ürünle en etkili sonucu alabilmek için ilk adımda güneş koruyucu ya da makyaj bazı kullandıktan sonra fondöten uygulamasına geçilmelidir.

Fondöteni cildinizle aynı ton seçtiğiniz gibi kapatıcının da cildinizle aynı tonda olmasına dikkat etmelisiniz. Daha açık tonda uygulanan kapatıcılar cilt lekelerinin daha fazla öne çıkmasına yol açar. Hafif sivilce ve güneş lekelerini kapatmak için cildinizle aynı tonda bir kapatıcı kullanmanız en doğrusu olacaktır. Fondötenden sonra kapatıcıyı uygularken sadece lekenin üzerine ürünü uygulamanız yeterlidir

Cilt lekelerini kapatırken son adım olarak da sabitleyici şeffaf pudra ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kapatıcıyı sabitlemek için pudradan az miktarda alıp sadece kapatıcı uyguladığınız bölgelere küçük bir karıştırma fırçası ile pudrayı dağıtabilirsiniz. Hamilelik döneminde oluşan geniş alana yayılabilen cilt lekelerini kapatmak için ince formlu fondöten ve kapatıcı yerine tam kapatıcılık sağlayan fondötenleri kullanmak ve gerekirse cildinizle aynı renkte kapatıcı ile bölgesel uygulama yapmak daha doğru olacaktır.

Fakat kapatıcı, gizleyici yöntemlerin yanında bu sorunlara kökten ve kalıcı bir çözüm bulmak da mümkün. Bu noktada en büyük yardımcınız leke kremleri oluyor. Aynı sefa, jojoba yağı, papatya ve meyan kökü ekstraktı içeriğiyle rakiplerinden ayrılan Sinoz Leke Kremi, ciltte zamanla oluşmuş lekelerden kurtulmanızı sağlıyor. Yazın ortaya çıkan güneş çillerinden sivilcelere ve siyah noktalara kadar ciltte oluşan renk tonu farklılıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan bu özel krem hamilelikte ve yaşlılıkta oluşan lekelenmelere karşı da çözüm olabiliyor. Olumsuz dış şartlar altında oluşan lekelere karşı deride pigmentlerin dengeli şekilde yayılmasını ve cilt renginin doğal haline dönmesini sağlayan Sinoz Leke Kremi, yaza girerken en büyük yardımcılarınızdan olacak.

Meme Kanseri İçin Doğru Bilinen Yanlışlar

Ülkemizde her 12-15 kadından 1’i meme kanserine yakalanıyor. Meme kanseri görülme sıklığı her yıl bir önceki yıla nazaran artış gösteriyor. Üstelik çok değil bundan 20 yıl öncesine dek kadınlarda genellikle 45-55 yaşları arasında görülürken...

Ülkemizde her 12-15 kadından 1’i meme kanserine yakalanıyor. Meme kanseri görülme sıklığı her yıl bir önceki yıla nazaran artış gösteriyor. Üstelik çok değil bundan 20 yıl öncesine dek kadınlarda genellikle 45-55 yaşları arasında görülürken, günümüzde 35, hatta çok daha genç yaşlardaki kadınları bile tehdit ediyor. Ancak rakamlara bakıp umutsuzluğa kapılmamak gerekiyor. Zira “erken tanı” konulan meme kanseri tedavisinde başarı oranı, son yıllarda geliştirilen yeni tedavi yöntemleri ve ileri teknolojik uygulamalar sayesinde yüzde 90’a ulaşıyor, hatta hasta tam şifaya kavuşabiliyor.

Acıbadem Fulya Hastanesi Meme Kliniği’nden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Aktan meme kanserinde doğru sanılan 8 yanlış bilgiyi anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

Yanlış: Memede gelişen her kitle kanserdir

Doğrusu: Toplumdaki yaygın inanışın aksine memedeki kitlelerin 10’undan 8’i kanser değildir. Bu kitlelerin kist (içi sıvıyla dolu kese) veya fibroadenoma (anormal ancak kanser olmayan kitle) olma ihtimali daha yüksek. Bazı kitleler adet dönemlerinde ortaya çıkıp daha sonra kaybolabiliyor.

Yanlış: Kanser olan meme kitleleri ağrı yapmaz

Doğrusu: “Bu her zaman doğru olmayabiliyor” diyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Aktan sözlerine şöyle devam ediyor: “Meme kanseri çoğunlukla ağrısız olmakla birlikte, kitlenin ağrı yapmaması meme kanseri ihtimalini tamamen ortadan kaldırmıyor. Çünkü iltihabi reaksiyonlu meme kanseri erken evrede şişlik, hassasiyet ve sıcaklık gibi belirtilerle gelişiyor ve ele gelen kitle varsa bu ağrılı olabiliyor”

Yanlış: Emziriyorum, kanser olmam

Doğrusu: Emzirirken enfeksiyon veya süt kanallarının tıkanması sonucu memede kitleler oluşabiliyor ve bunlar kanserle ilişkili olmuyor. Emzirmek meme kanserinden koruyucu etkenlerden biri. Yapılan çalışmalarda 12 ay emziren kadınlarda riskin yüzde 4 oranında azaldığı tespit edilmiş. Ancak uzun süre süt vermiş kadınlarda da meme kanseri görülme riski olabiliyor. Emzirmek meme kanserine yakalanma riskini azaltsa da, ele gelen kitle nadiren de olsa kötü huylu tümör olabiliyor.

Yanlış: Genç yaştayım, kitlenin meme kanseri olma ihtimali yok

Doğrusu: Meme kanserine yakalanma riski menopozdan sonra ve 50 yaşın üzerinde daha yüksek olmakla birlikte, günümüzde 35 yaş altında tanı konulan meme kanseri sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu nedenle genç yaşlarda ele gelen kitle de meme kanserine işaret edebiliyor.

Yanlış: Mamografimi yeni yaptırdım, kitle için bir sene bekleyebilirim

Doğrusu: Yakın zamanda sonucu normal çıkan bir mamografi çektirmiş olsanız bile memenizde bir kitle fark ettiğinizde mutlaka doktora başvurun. Çünkü özellikle yoğun meme dokusuna sahipseniz veya kitle koltuk altı gibi saptanması zor bir bölgede ise mamografide gözden kaçmış olabiliyor. Doktorunuz mamografinin tekrar edilmesini veya ultrasonografi tetkiki yaptırmanızı ya da MR (magnetik rezozans) çektirmenizi isteyebilir. Sonuç yine normal çıkarsa sadece takip ederek beklemeyi önerebilir.

Yanlış: Ailemde meme kanseri yok, elime gelen kitle zararsız

Doğrusu: Pek çok kadın ailesinde meme kanseri öyküsü yoksa bu riski taşımadığını düşünüyor. Ancak Amerikan Kanseri Derneği’nin verilerine göre; meme kanserine yakalanan kadınların en fazla yüzde 15’inin ailesinde bu hastalık mevcut. Prof. Dr. Şükrü Aktan bu nedenle ailede meme kanseri öyküsü olsun veya olmasın, memede fark edilen kitlelerin ihmal edilmemesi ve doktora başvurulması gerektiğini vurgulayarak, “Unutmayın ki meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyor.” diyor.

Yanlış: Kistler kanser riskini artırır

Doğrusu: Fibrokistik meme yapısı kanser riskini artıran bir durum değil. Ancak bu tür yapıda meme dokusuna sahip bir kadın meme kanseri nedeniyle oluşan kitleyi ayırt edemeyeceği için sorun yaratabiliyor. Ayrıca bu tür meme yapısında hekimler ne kadar deneyimli olurlarsa olsunlar, elle muayenede olası bir kitle saptanamayabiliyor. Bu nedenle fibrokistik meme yapısına sahip kadınların her yıl elle muayene +doktor muayenesi + mamografi (40 yaş ve üzeri) +ultrasonografi tetkiklerini ihmal etmemeleri yaşamsal önem taşıyor.

Yanlış: Biyopsi yapılması kanserin yayılmasına neden olur

Doğrusu: Memede şüpheli bir kitle tespit edildiğinde önerilen biyopsi ve sonrasında meme kanseri yayılmaz, çünkü günümüzde tru-cut biyopsi olarak adlandırılan özel bir tetkikle yapılan biyopsi iğnesi tamamen kapalı sistemle işlev görüyor. Yani; kitleden alınan doku iğnenin ucunda bulunan ve otomatik çalışan bir sürgülü kapak sistemiyle iğne ucuna alınıyor ve tümör iğne yolu boyunca yayılımı engelliyor

Sivilcesiz Günlere Merhaba Deme Vakti Geldi!

Hormonal nedenler, yanlış beslenme, stres, yorgunluk, çevresel faktörler ve uyku düzeninin bozulması sivilce oluşumunda önemli etkenlerdendir. Ancak sebebi ne olursa olsun bu durum kaderimiz değil…

Hormonal nedenler, yanlış beslenme, stres, yorgunluk, çevresel faktörler ve uyku düzeninin bozulması sivilce oluşumunda önemli etkenlerdendir. Ancak sebebi ne olursa olsun bu durum kaderimiz değil…”

Gündelik hayatımızda yaptığımız bazı yanlışları düzeltmeye çalışmak başlangıç için ideal olacaktır. Örneğin; uykularımızı düzenlemek, stresten uzak kalmaya çalışmak, dinlenmeye özen göstererek yorgunluklarımızı gidermek, cildi düzenli olarak temizlemek, nemlendirmek ve su içmek bize önemli bir yol kat ettirecektir.

Tüm bunların yanında önemli bir diğer tedbirse doğru ve sağlıklı beslenmek olacaktır. Meyve ve sebzeler bu noktada hayati önem taşımaktadır. Çünkü özellikle bazıları, cildimizdeki hücrelerin yenilenmesi için gerekli olan vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Havuç, ıspanak, kavun, lahana, portakal, limon, greyfurt, çilek, domates ve antioksidan özelliklerinden ötürü kırmızı meyveler ile avokado en büyük yardımcılarımızdandır. Sivilce ve akne ile olan savaşlarımızda Omega-3 de oldukça kıymetlidir. Bunun için de ilk akla gelen besin olan balık içerisinde bulunan çinko sayesinde sivilceleri hafifletir. Cildin elastikiyetini artırarak yaşlanmayı geciktiren Omega-3, cevizde de bolca bulunur.

Sivilcelerin en büyük dostu olan yağlı yiyeceklerden de olabildiğince uzakta durmak en iyi tercihtir. Genel olarak yağsız veya az yağlı besinler tercih etmek, margarin ve tereyağı yerine zeytinyağı kullanmak oldukça sağlıklı bir seçim olacaktır. Esmer pirinç, yulaf, arpa gibi tam tahıllı gıdalar da kan şekerinin sabit tutulmasında yardımcıdır ve hormonal dengeyi sağlamaları açısından sivilceler için çözümlerden biridir. Antioksidan içerikli besinler de sivilce ve akne oluşumunu engellemek açısından hayati rol oynar. Özellikle siyah çikolata; antioksidan özelliğiyle ciltteki kan akışını düzenlemeye yardımcı olur. Bunların yanında genel olarak trans yağlardan, doymuş yağlardan, kızartmalardan uzak durmak sivilcesiz ve sağlıklı günler için belirleyici olacaktır.

Saydığımız bu doğal yöntemlerin yanında sivilce oluşumunu yok etmek ve engellemek adına doğru dermo kozmetik ürünleri tercih etmek kısa yoldan etkili çözümler sunmaktadır. Piyasada bunu başardığını söyleyen ve vaat eden birçok ürün bulunmaktadır. Ancak etkisi kullanıcılar tarafından en çok takdir edilen ve tavsiye edilen ürünlerden Sinoz Yüz Temizleme Jeli tüm cilt tipleri için uygun olması açısından farklı bir yere sahip.

Günlük yaşamınızda cildinizde oluşan kiri ve yağı temizleyerek derinlemesine işleyen Sinoz Yüz Temizleme Jeli, aynı zamanda salatalık özü sayesinde cilde bakım yaparak nemlendiriyor. İçeriğinde cilde zarar verebilecek sabun ve alkol gibi etken maddeler bulundurmayan bu ürünü kızarıklık ve pul pul dökülme gibi yan etkiler yapmadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yazdan Kalan Lekelere Veda

Kadınların en sık karşılaştığı cilt sorunlarının başında bölgesel kararmalar ve yoğun çabalara rağmen bir türlü giderilemeyen lekeler geliyor...

Kadınların en sık karşılaştığı cilt sorunlarının başında yoğun çabalara rağmen bir türlü giderilemeyen cilt lekesi geliyor. Yaz sezonunun kapanmasıyla birlikte cildinde leke yaşayanlar birçok farklı yola başvuruyor. Kulaktan dolma tavsiyelerle çeşitli karışımları veya faydalı olduğu kanıtlanmamış losyonları kullanarak ciltlerine fayda sağlamaktan gitgide uzaklaşan kadınlar için tamamen bitkisel içerikli ürünler ve farklı yöntemler var. Şimdi onlara hep birlikte göz atalım:

Kimyasal peeling ve enzimatikpeeling

Kimyasal peeling, cilt lekelerinin tedavisinde çok etkili, fakat yazın değil ekim ayından sonra kullanılması öneriliyor. Meyve asitleri kullanılarak yapılan yüzeysel kimyasal peeling, açık tenli kişilerde ve yüzeysel güneş lekelerinde fayda sağlıyor. Cildiniz koyu renk ise derin kimyasal peeling yaptırmayın.

PRP ve mezoterapi

Leke tedavisi için özel olarak hazırlanmış PRP vemezoterapi solüsyonları, lazer tedavisi ile birlikte uygulandığında çok daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Lazer

Lazer tedavisi, açık tenli kişilerde ve koyu renkli güneş lekelerinde daha etkili oluyor. Koyu cilt rengi olanlarda lazer tedavisinin daha dikkatli yapılması gerekiyor.

Leke giderici krem

Yüzeysel melazma leke giderici kremler ile tedavi edilebiliyor. Bunlardan en bilineni Sinoz Leke Kremi… Sinoz Dermo Kozmetik tarafından üretilen ve markanın en çok tercih edilen, lokomotif ürünü Leke Kremi, ciltte zamanla oluşmuş lekelerden yazın ortaya çıkan güneş çillerine, sivilcelerden siyah noktalara kadar ciltte oluşan renk tonu farklılıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

İçeriğindeki aynı sefa, jojoba yağı, papatya ve meyan kökü bitkileri ekstraktı sayesinde lekelere karşı kısa sürede etkili bir çözüm sunan Sinoz Leke Kremi; olumsuz dış şartlar altında oluşan lekelere karşı deride pigmentlerin dengeli şekilde yayılmasını ve cilt renginin doğal haline dönmesini sağlıyor.

Her gün yatmadan: Elma sirkeli cilt toniği

Cilt tipiniz ne olursa olsun her gün yatmadan önce kullanabileceğiniz bu toniğin, zamanla lekelerin renginde bir açılma yarattığını gözlemleyebilirsiniz.

Cilt tipiniz ne olursa olsun her gün yatmadan önce kullanabileceğiniz bu toniğin, zamanla lekelerin renginde bir açılma yarattığını gözlemleyebilirsiniz.

Uygun bir şişeye yarı yarıya elma sirkesi ve içme suyu ekleyin. Temizlediğiniz cildinize pamuk yardımıyla masaj yaparak sürün.

Pamuğa birkaç damla taze limon suyu da sıkabilirsiniz, bu toniğin etkisini artıracaktır.

Toniği uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Sabah mutlaka yüzünüzü yeniden temizleyin.

Çünkü güneşe çıkmadan önce cildinizi bu malzemelerden arındırmanız gerekiyor.

Bitkiler ile leke kremi

Sandal ağacı ile: Renk açıcı cilt temizleme yağı formulü

Sandal ağacı yağı, cilt için çok iyi bir besleyici maddedir ve cilt lekelerini hafifletmenin yanış sıra kırışıkların görünümünü azaltıcı etkisi de vardır.

Sandal ağacı yağı, cilt için çok iyi bir besleyici maddedir ve cilt lekelerini hafifletmenin yanış sıra kırışıkların görünümünü azaltıcı etkisi de vardır.

Hint yağı ve Hindistan cevizi yağı, cildi yumuşatır ve lekelerin açılmasında etkilidirler.

Bu üç yağı, yarı yarıya ölçüsünde (örneğin 1’er yemek kaşığı) karıştırın. Avuçlarınızda ısıtarak parmaklarınızla yüzünüze hafifçe masaj yaparak iyice yedirin.

Pamuklu bir bezi veya büyükçe bir pamuk parçasını kaynar su dolu kaba batırıp çıkarın ve sıkın, ardından bununla yüzünüzdeki yağı temizleyin.

Bu yöntemi günün her saati, öncesinde cildinizi temizlemeye gerek olmaksızın ve haftanın her günü uygulayabilirsiniz.

Cildiniz kuru veya kuruya dönük normal ise ekstra nemlendirici kullanmanıza gerek yoktur. Zira ciltte kalan yağ, bu işlevi görecektir.

Yağlı içeriği olduğu için eğer cildiniz sivilceli bir yapıya sahipse, sivilceleriniz kabarabilir önce Sinoz yüz bakım maskesi ile cilt yağlarınızı kurutmanızı öneririz.

Cilt lekelerine karşı en iyi leke kremi

İster açık ister koyu bir tene sahip olun, cilt lekeleri çok belirgin olmasalar bile rahatsız edicidir...

İster açık ister koyu bir tene sahip olun, cilt lekeleri çok belirgin olmasalar bile rahatsız edicidir...

Cildimizi temizlemek ve beslemek için yaptığımız onca şeyden sonra orada hala öylece durmaları, gözümüze çarptıkça bizi hoşnutsuz kılar.

Hele bazı lekeler var ki, yüzümüzün en göze çarpan noktalarında sinir bozucu şekilde aynadan bize göz kırpar adeta.

Lekelerin başlıca oluşma nedeni güneş. Cilt tipiniz ve hassasiyetinize göre kısa veya uzun süreli, az veya çok güneşe maruz kalmak leke oluşumuna neden olur; ayrıca kırışmalara da.

Yani önce güneşten sakınmak gerekiyor, hem de yalnızca yaz aylarında değil, yıl boyunca.

Eğer çok açık renk ve hassas bir cildiniz varsa koruma faktörlü güneş kremlerini, güneşin varlığını hissettirdiği günlerin tümünde kullanmalısınız.

Tabi ki bu lekelerin giderilmesine destek olacak çözümler mevcut sinoz leke kremi

Be the first to know the campaigns and discounts.