Cildimizin Sebum Dengesi | Sivilce ve Siyah Nokta Problemi

Cildimizin Sebum Dengesi 21 Mart 2020

Bugüne kadar sebum, cilt üzerinde olumsuz özellikleri ile tanımlansada aslında birçok önemli göreve sahip. Tek yapmamız gereken sebum dengesini olması gereken değerlerde koruyabilmek.

Cildi bakteri ve mantar gibi zararlı oluşumların etkisinden koruyan sebum, aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nem değerine su tutarak katkı sağlıyor.

Fakat çevresel faktörler, yanlış beslenme ve yanlış kozmetik ürünler sebebiyle bozulan sebum dengesi bu önemli görevlerinden uzaklaşarak ciltte yağlanmaya ve dolayısıyla sivilcelenmeye, siyah nokta oluşumuna zemin hazırlayabiliyor..

Sebum üretimini kontrol altına almak için neler yapmak gerekir dersiniz ?

  • Cildinizi yeterince temizlediğinize emin olun.
  • Kimyasal içermeyen doğru kozmetik ürünler tercih edin
  • Daha fazla sıvı tüketin
  • Yağ oranı yüksek yiyeceklerden kaçının

Yüzyıllardır güzellik sırrı olarak kullanılan kilin sebum dengesi üzerinde de ciddi katkılar sağladığı bilimsel bir gerçek.

Sinoz Yüz Bakım Maskesi’nin içeriğindeki bentonit ve kaolin kil özleri cilt altında derinlemesine arınma sağlarken yağ emilimi gerçekleştirerek sebum dengesini kontrol altına alıyor.

Gözeneklerin sıkılaştığı, sivilce ve siyah noktaların yok olduğu bir cilt için Sinoz Yüz Bakım Maskesinin arındırıcı ve yenileyici etkisine merhaba demeye hazırlan !

Etiketler sebum dengesi cilt için sebum önemi cilt bakım

Yukarı Çık