Parlak bir yüz için bilinmesi gereken püf noktalar

Parlak bir yüz için bilinmesi gereken püf noktalar! 05 Mart 2021

Parlak bir yüz için bilinmesi gereken püf noktalar Herkes cildinin güzel, parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını ister. Bunun içinse en doğru bakım rutinini en güvenilir markaların desteğiyle sağlamak için arayışa geçer.

Cildin pürüzsüz olması ve parlaklığı, genç ve kusursuz bir yüz görünümünü beraberinde getirir. Peki parlak bir cilt için yapılması gerekenler nelerdir? Elbette ki temizlik, nemlendirme, düzenli bakım, bilinmesi ve uygulanması gereken temel anahtarlardır.

Pürüzsüz bir cilt, ışıldar ve görenleri kendine hayran bırakır. Parlak ve güzel bir cilt için bilinmesi gereken püf noktalar şöyle sıralanabilir:

 • Cildiniz (yüz ya da vücut) hangi kusurlara sahip olursa olsun, onu sevin. Cildinize doğru ve disiplinli bir bakım uygularsanız kusurlarını azaltmak konusunda ona yardımcı olur ve kendini hızla toparlamasında destek verirsiniz.
 • Cildiniz gün boyu kir, kötü hava, makyaj kalıntıları, ter ve güneş ışınları gibi olumsuz etkenlere mütemadiyen maruz kalır. Bu nedenle cildinizin pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazanması için ilk şart doğru ve düzenli temizliktir.
 • Temizlik ürünleri seçinize dikkat edin. Cilt tipinizi gerekirse bir dermatolog eşliğinde doğru olarak tespit edin ve size en uygun yüz temizlik ve vücut temizlik ürünlerini kullanın. Bu konuda Sinoz Yüz Temizlik ürünleri ile Sinoz Vücut Temizlik ürünleri güzel ve temiz görünümünüze yardımcı olabilir.
 • Sinoz ürünlerinden size en uygun olan arındırıcıları belirledikten sonraki adım sabahları ve akşamları cildinize zaman ayırmak. Bu, alışkanlık haline gelene kadar ısrarla yapılması gereken bir püf noktadır. Sadece 15 dakikanızı cildinize ayırarak, bunu rutinleştirebilir ve pürüzsüz bir cildin ilk adımlarını atabilirsiniz.
 • İster temizlik jeli, isterseniz temizlik losyonu kullanarak cildinizi temizleyin. Unutmayın ki su, cildinizin ihtiyaç duyduğu en temel gıdadır. Bol bol su içmenin yanı sıra cilt hücrelerinin yenilenmesi için de suyla yüzünüzü ve vücudunuzu mutlaka yıkayın.
 • Cildinizi temizledikten sonra sıra onu nemlendirmeye ve beslemeye geldi. Bunun için Sinoz Yüz Kremleri ve Sinoz Vücut Kremleri cilt tipinize ve ihtiyacınıza göre belirleyip seçebilirsiniz. Yüzümüz temizlikten sonra en çok nemlendirilmeye gereksinim duyar. Çünkü gün boyu zararlı ve kirli hava koşulları ile sınana cildimiz bir de makyaj ürünleri nedeniyle daha da yıpranabilir.
  Bu da parlaklığını kaybetmesine sebep olur. Bunun yanı sıra gözenekler kapanarak daha solmuş ve nefes almayan cilt gözenekleri nedeniyle cilt sorunları yaşamasına yol açar. Bu nedenle nemini yüzde 20’ye kadar kaybeden cilt, beslenmek için nemlendiricilerin desteğine ihtiyaç duyar.
 • Tüm bu nedenlerle dış etkenlere maruz kalan cilt, nemini kaybederek tipine göre kuruyabilir, yağlanabilir, pullanabilir, kapalı gözeneklerle koyulaşabilir ve pürüzsüzlükten uzaklaşarak parlaklığını kaybedebilir. Günlük bakımınıza tüm bu olumsuz sonuçları azaltmak için haftalık ya da aylık rutinler de eklemekte fayda var.
 • Dengesiz yağlanma ya da aşırı kuruma nedeniyle gerilme yaşayan cildimize nemlendirici ve besleyici maskelerle destek verebilirsiniz. Sinoz nemlendirici ve besleyici maskeler cilt tipinize uygun olarak seçebilirsiniz, haftalık ve aylık bakım rutinlerinize ekleyerek pürüzsüz bir cilt için en önemli püf noktalarından birini yakalayabilirsiniz.
 • Parlak bir cildin sırlarından en önemlisi de kullandığınız bakım aksesuarlarıdır. Sinoz at kılı fırçası ile banyoda cildinize zarar vermeden vücudunuza pürüzsüz bir görünüm kazandıracak seçenekleri belirleyebilir, hemen ardından da Sinoz aksesuarlardan cildinizin ihtiyacı olan kıl fırçalarını tercih edebilirsiniz.
 • Güzel cilt sırları arasında pürüzsüz bir görünümü sağlamak için hücrelerinizi harekete geçirecek masaj hareketlerine ihtiyaç vardır. Bunun için Sinoz kabak lifinden yüzünüz için olan aksesuarı banyo rutininize ekleyerek cildinize masaj etkisi sağlayabilirsiniz.
 • Pürüzsüz bir cilt için neler yapılmalı sorusunun son maddesi de kuşkusuz ki doğru beslenmedir. Hazır gıdalar, işlenmiş ürünler ciltte yağlanmaya neden olabilir. Bu da cildinizde parlak olmayan bir görünüme sebep olur. Bunu önlemek için beslenme uzmanı eşliğinde kendiniz ve cildiniz için en doğru diyeti belirleyebilir, daha hafif beslenerek pürüzsüz bir cilde sahip olmak için sağlıklı adımlar atabilirsiniz.

  Unutmayın ki cilt parlaklığı, cildinize ve bedeninize iyi davranır ve ihmal etmezseniz mümkün olur.

  Cildinizin pürüzsüz olması için ne yapılması gerektiğini artık bildiğinize göre geriye sadece ertelemeden bir an önce cilt ve beden bakımınız için adım atmalısınız.

Etiketler parlak bir cilt cildin ışıldasın sürenbilir

Yukarı Çık