Cilt Lekelerine Veda Etme Zamanı Geliyor

Cilt Lekelerine Veda Etme Zamanı Geliyor 18 Mayıs 2020

Çeşitli sebeplerden ötürü vücudumuzun farklı yerlerinde oluşan, özellikle yüz bölgesinde olduğunda hepimizi üzen ve sinirlendiren bir konu, lekeler!

Tedavisi uzun, sabır gerektiren lekeler özel bir ilgi bekliyor bizden. Sabırlı olursak eğer sonuca ulaşmak ve onlardan kurtulmak mümkün. Lekelerin neden oluştuğunu merak ederiz. Hadi birlikte nedenlerine bir göz atalım.

Hormonlar! Leke oluşumunun baş etkenlerinden biri... Özellikle hamilelik döneminde farklı hormonlar salgılanır.

Bu hormonlar lekeleri baskılayan hormonlar üzerinde baskı kurar ve onları işlevsiz hale getirir. Lekeler de kendilerini bu savaşta karşılıksız görür ve gün yüzüne çıkar!

Bir diğer etken ağda! Yüzünüze ağda yaptırmaktan vazgeçmeniz için bir sebep leke oluşturmalarıdır. Ağdanın içeriğinde bulunan maddeler kıl köklerine yapışarak zaman içerisinde leke oluşturmak için pusuda bekliyor.

Şampuan bir diğer leke oluşturabilecek etken. Şaşırdınız mı? Duştan çakmadan önce yüzünüzü temizleme ürününüz ile de temizlemeniz gerekiyor çünkü şampuanınızdaki kimyasal maddelerin az da olsa bir kısmı aslında yüzünüzde kalıyor ve güneş gördüğünüzde lekeler ortaya çıkmak için can atıyor!

Bu ve ağda hemen olacak bir etki de olabilir, zaman içerisinde bir anda yüzünüzde belirebilir. Bugünden itibaren bu uyarıları dikkate almaya ne dersiniz? :)

Burada en önemli konu ise güneş kremi kullanmayı unutmamak. Su içmek, yemek yemek gibi bir ihtiyaç aslında güneş kremi kullanmak. Bu şekilde bir yaklaşım ile bakarsanız belki de rutininize daha kolay adapte edebilirsiniz.

Güneşin zararlı ışınları hem kendi lekeleri için beklerken hem de diğer etkenleri tetikleyip leke oluşumuna destek oluyor.

Güneşi seviyoruz fakat zararlı ışınlarına karşı peki iyi hisler beslemiyoruz! :) Güneş kreminizin hem cildiniz ile uyumlu olmasına hem de içeriğine dikkat etmeyi unutmayın.

Leke tedavisinde teknoloji ve güzellik sektörünün iyice gelişmesi ile birlikte birçok çözüm yolu oluştu. İğneli, lazerli tedaviler uzman kontrolünde ihtiyaca yönelik uygulanabilir.

Bir diğer çözüm ise leke kremleri. faydasını görebileceğiniz müşteri memnuniyeti sayesinde altın marka ödülü alan Sinoz leke kremi Deri altı pigment bozukluklarına neden olan faktörlere karşı cildinize ılıştılı bir görünüm kazandırmayı hedefliyor. Var olan lekeleri ise içeriğinde ki c vitamini sayesinde Sinoz Leke Kremini çok seveceksiniz! Kullanıcı yorumlarını okuduğunuzda farkını görebileceğiniz Sinoz Leke Kremi ile düzenli kullanımda tek ton cilt görünümü.

Etiketler leke geçirici krem leke kremi cilt lekelerine çözüm

Yukarı Çık