Leke Kremi Nasıl Kullanılır | Cilt Lekeleri Neden Oluşur

Leke Kremi Nasıl Kullanılır 07 ARALIK 2020

Leke Kremi Nasıl Kullanılır | Cilt Lekeleri Neden Oluşur

Son yıllarda oldukça popüler olan leke giderici kremler her ciltte farklı etki gösterirken her lekenin yapısıda farklıdır. Cilt lekeleri çeşitleri olarak güneş lekeleri, sivilce sonrası oluşan sivilce lekeleri, doğum sürecinde oluşan gebelik lekeleri vb lekelerdir

Lekeler genellikle mevsim geçişleri sırasında gözlemlenmektedir en çok yaz ayında yoğun güneş gören cilt güneş lekelerini meydana getirir.

Cilt lekeleri nasıl oluştu biraz anlamış olduk peki bu cilt lekelerini geçiren leke kremleri nasıl lekeleri geçirmektedir ?

Her leke giderici krem bir olmadığı için her leke de bir değildir daha koyu olan lekeler daha uzun süreli ciltte bulunan koyu lekeler bir değildir.

Leke giderici kremler ve serumlar içerik olarak genellikle meyve asitlerinden bitkisel ve organik şekilde üretilirler tabi yapay kremler mevcuttur sizin işinize yarayacak leke kremi ise bitkisel ve gerçekten meyve asitlerinden elde edilmiş olmasına dikkat edin

Meyve asitlerinden en etkili olanlar c vitamini içeren meyvelerdir, c vitamini içeren meyveler cilt lekelerinin tonunu açmakta oldukça etkili olduğu belirlenmiştir.

Leke Kremleri Nasıl Kullanılmalı ?

En önemli dikkat edilmesi gereken kısım içeriği bitkisel olması ve kimyasal olmamasıdır. leke kremi almadan önce kullanıcı yorumlarını okuyup öyle karar vermenizi öneririz. Leke kremini önerilen zamanlarda kullanmanız çok önemli cildi kuru olan bir kişinin en az günde iki kere kullanması cilde nem takviyesi sağlayabilir.

Kremleri genelde güneşe çıkmayacağınız zamanlarda kullanmanız size ek çözüm sağlayabilir. Leke kremlerinden daha fazla etki almak isterseniz lekenin bulunduğu bölgeye peeling yaparcasına oval hareketlerle cildin iyice emilim sağlamasına özen gösteriniz

Etiketler melanin cilt etkisi melanin cilt lekelerine melanin

Yukarı Çık