Gece Yüz Bakım Rutinleri

Gece Yüz Bakım Rutinleri 05 Mart 2021

Gece yüz bakım rutinleri

Cildimizin en çok bakıma muhtaç olduğu zamanlardan biri gece güneş batıp günün ilk ışıkları doğana kadar geçen süredir. Özellikle bu süre zarfında aldığımız derin uyku sayesinde cilt bariyerlerini destekleyen bir yenilenme ve kendini iyileştirmenin operasyonu doğal olarak yaşanır. Uyku sırasında salgıladığımız melatonin hormonu sayesinde hücrelerimiz yenilenme yaşar ve bu sürede biz uykudayken cilt kendini destekler.

Gece saat 22.00 – 02.00 arası en çok melatonin hormonu salgıladığımız süredir. Bu sırada vücudumuz bazal metabolizma moduna geçer ve iyileşmelerin en önemli süreci burada başlar. Gecenin karanlığıyla birlikte biz uyuduktan sonra tüm organlarımız minimum seviyede çalıştıran beynimiz, tüm hücrelerimiz gibi cilt hücrelerimizi de elden geçirerek yıpranan hücreleri yenileme işlemine başlar.

İşte tam da bu nedenle gece cilt bakımı son derece önem taşır. Vücudun hücre yenileme mekanizmasına destek olarak bakım rutinimize gece yüz bakımını eklemeliyiz. Cildin yenilenmesini, yıpranan hücrelerin iyileşmesini ve kendini toparlamasını sağlayan gece yüz bakımı evde rahatlıkla yapılabilir. Gece bakımınızı en iyi şekilde karşılayacak olan Sinoz Gece Ürünleri , cildinizin en önemli destekçisi olabilir.

Gece yatmadan önce yapılacak yüz bakımı sayesinde daha genç görünüme sahip, daha aydınlık, daha güzel bir cilde kavuşmanız mümkün. Bunun için sizin için en doğru Sinoz ürününü seçerek, her gece düzenli olarak uygulamanız yeterli olacaktır.

Cildin yenilenmesi, yıpranan hücrelerinizin iyileşmesi, yorulan yüz bölgenizde belirginleşen sorunların ortadan kalkması için size yardımcı olacak Sinoz ürünlerinde gece kremleri ayrı bir yer alır.

En faydalı sonucu elde etmek için gece kreminizin düzenli olarak cildinize uygulamanın yanı sıra şunlara da dikkat etmenizde yarar vardır: Gece cilt bakım rutininize başlamadan önce mutlaka yapmanız gereken ilk adım, elbette ki cildinizi temizlemektir.

Cilt tüm günün kirli ve kötü dış etkenlerine maruz kalır. Özellikle doğrudan dış etkenlerle temasa açık olan yüz cildimiz, günün sonunda kesinlikle etkili temizleme ürünleriyle arındırılmalıdır.

Bu bakımdan seçeceğiniz yüz temizlik ürünleri de önem taşımakla birlikte gece bakım rutininizde ilk adım kesinlikle cilt temizliği olmalıdır. Makyaj kalıntılarından cildimizi arındırıp yüzümüzün nefes almasını sağlayan temizlik ürünlerini o gün makyaj yapmamış olsanız bile mutlaka kullanmalısınız. Gün boyu doğrudan kir, toz, zararlı gaz, güneş ışınları ve alerjenlere maruz kalır.

Makyajla birlikte gözenekler iyice kapanarak yüzümüzdeki cilt hücrelerimiz iyiden iyiye yıpranır. Bu nedenle gece bakım rutinimize gece kreminin yanı sıra bir de gece bakım maskesi ekleyebiliriz. Böylece gözle görülmeyen tüm zararlı etkenlerden cildimizi arındırabiliriz.

Gece uyumadan önce cildimizi temizleyerek günün kir ve yorgunluğundan arındırdıktan sonra bakım ürünlerinizden gece kremlerini tercih ederek yüzünüze hafif hareketlerle sürebilirsiniz. Özellikle göz çevresinin dışında kalan alın, burun kenarları, ağız kenarları ve çene bölgesini parmak ucumuza aldığımız gece kremini, kulaklarımıza kadar uzanan bölgeye yavaş ve doğrusal hareketlerle sürerek kırışıklıklara da meydan okuyabiliriz.

Böylece yüzümüzü gündüz olduğu gibi geceleri de nemlendirerek ve besleyerek uyku esnasında kendini yenileyen ve iyileştiren cildimizi destekleyebiliriz.

Peki cildimiz gece gündüz nemlendirmek neden önem taşır? Gün boyu zararlı ve kirli hava koşulları, dış etkenler ve makyaj ürünlerine maruz kalan cildimiz nemini kaybederek kurur ve pullaşmaya, dengesiz yağlanmaya ya da gerilmeye neden olabilir. Bunun sebebi yüzümüzü çevreleyen cildimizin doğrudan dış faktörlere maruz kalması ve sahip olduğu nem oranının yüzde 20’ye kadar gerilemesidir.

Tüm bu olumsuz etkenler; eğer cildimizi desteklemez, korumaz ve önemsemezsek bize sadece kuruluk olarak geri dönmez, derin kırışıklıklara, erken yaşlanan bir cilt yapısına, yorgun bir görünüme, solgun ve yaşlılık belirtileri taşıyan bir ifadeye sahip olmamıza neden olur.

Bu nedenlerle gece bakım rutini güzelliğiniz ve genç görünümünüz nedeniyle olmazsa olmaz ve ihmal etmeye gelmez bir mecburiyet diyebiliriz. Cildini önemseyen her insan gibi, gece yatmadan önce yüzümüzü temizleyici bakım ürünleri ile yıkamaya özen göstermeli ve arındırarak temizlemeliyiz.

Bu işlemin ardından da hafif hareketlerle cildimizi kulak ve şakaklarımıza doğru iterek gece kremini sürebiliriz.

Bunun yanı sıra haftalık yüz bakımlarımıza gece maskelerini ekleyerek cildimizin yenilenmesine katkı sağlayabiliriz. Böylece gece yüz bakımını evde rahatlıkla ve kolaylıkla gerçekleştirerek daha güzel ve genç görünümlü bir cilde sahip olabiliriz.

Etiketler gece cilt bakımı gece bakım gece rutin bakım

Yukarı Çık