CİLT LEKELERİ VE SEBEPLERİ

CİLT LEKELERİ VE SEBEPLERİ 20 Ağustos 2019

Sıkça rastlanan ve tam anlamıyla çözülemeyen cilt problemlerinin başında gelir cilt lekeleri.
Ardındaki sebepler ise son derece net ! İlk sırada ihmalkarlık yer alsada doğru bir bakım için gözle görünen fiziksel unsurları sıralamakta fayda var.

Güneş, yanlış kozmetik ürün tercihleri, hatalı bakım uygulamaları, hormonal değişimler, hamilelik ve yanlış beslenme.

Sebepler bu kadar net iken, çözümlerde son derece belirgin aslında.

Lekelere sebep olan tetikleyici faktörler ile nasıl mücadele edilir? Gelin birlikte inceleyelim.

Birçok cilt probleminin tetikleyicisi olan güneş, cilt lekelerinin oluşumunda büyük role sahip. Yapılacak olan son derece basit. Özellikle yaz aylarında güneşle teması kesmek ve güneşe çıkacağınız süre boyunca yüksek faktörlü kullanıcılar kullanmak.

Yoğun makyaj ve kalitesiz cilt bakım ürünleri, zamanla cilt bütünlüğünü bozacak ve süre içinde tıkanan gözeneklerle cildin havayla temasını keserek duru ve pürüzsüz görünümün yerini lekelere bırakacak.

Lazer kaynaklı birçok cilt bakım uygulaması, atılan ultraviole ışınlar sebebiyle cilt lekelerinin oluşumunu tetiklemekle birlikte varolanların belirginleşmesine ve çoğalmasına da sebep oluyor.

Cildin ve hücrelerin kendisini yenilemesine destek verecek olan antioksidan, protein odaklı beslenme programlarının dışına çıkmak hazır ve ambalajlı ürünler tüketmek çevresel faktörlerle bütünleşerek lekelerin oluşmasına zemin hazırlıyor.

Birde elimizde olmaksızın, hormonal dengeler sebebiyle cilt lekelerin oluşumu söz konusu. Bu durumda ise kullanılan ilaçların yan etkilerine iyi odaklanmak şart.

Tüm çözüm yolları belirgin olsada cilt lekeleri ile mücadelede profesyonel destek şart. Böylelikle kısa zamanda etkili çözüme kavuşabilmek oldukça kolay olacak.

10 yılı aşkın süredir Dermokozmetik sektörün de faaliyet gösteren Sinoz’un amiral gemisi olan Sinoz leke kremi içeriğindeki bitkisel aktifler ile lekelere karşı cildinizi savunma altına alıyor.

Cilt lekelerine sebep olan faktörlere karşı savaşan Sinoz Leke Kremi, var olan lekelerin rengini zamanla açarak ten renginin eşitlenmesini destekliyor.

Ton farklılıklarının zamanla ortadan kalktığı, dengelenmiş ve homojenize bir görünüm için çalışan Krem, günde iki kez düzenli kullanımla hayal edilen görünümü gerçeğe çevirebilecek güçte.

Sinoz Leke Kremi’nin yenilenen içeriğinde yer alan %3 oranlı C vitamini, eşitlenmiş, dengelenmiş ve ışıltılı bir cildin habercisi olacak önemli bir etken.

Etiketler cşlt lekeleri leke kremi en iyi leke kremi

Yukarı Çık