CİLT BAKIMINDA C VİTAMİNİ ETKİSİ

CİLT BAKIMINDA C VİTAMİNİ ETKİSİ 04 Kasım 2020

C vitamini vücudun kendisi tarafından üretilemeyen esansiyel bir vitamindir.Vücudumuz c vitamini depolayamaz, fazlası ter ve idrar yoluyla dışarı atılır. Bu yüzden c vitaminini günlük olarak tercihen taze besinlerden veya takviye olarak almamız gerekiyor.

Vücudun kolajen yapımı için de c vitamini alması gerekiyor. Kolajen; bağ doku, kıkırdak doku, tendon gibi yapıları bir arada tutar.

C vitamini ayrıca çok iyi bir antioksidandır. Vücudumuzdaki zararlı serbest radikallerin dolaşımını önler.

Anti aging etkisi vardır. Cildinizde c vitamini içeren serum ve ürünler kullandığınızda kolajen üretimini desteklemiş olursunuz. Cildiniz kolajen ürettikçe, yaşla beraber gelen kırışıklıklar ve sarkmaların önüne geçersiniz. Ayrıca cilt lekelerini açıp cilt tonunun eşitlemesi açısından da faydalıdır.

Uzun yıllardır dermokozmetik sektöründe faaliyet gösteren Sinoz Kozmetik, tüketicilerine kulak vererek bir C vitamini serumu tasarladı.

Markanın amiral gemisi olan Sinoz Leke Kremi’nin en iyi tamamlayıcısı olan ürün leke karşıtı etkiye sahip. Cildi aydınlatmayı ve renk eşitliğini destekleyen ürün, lekesiz ve pürüzsüz bir görünüm sunuyor.

%10 C vitamini oranlı, konsantre yapısıyla dikkat çeken Sinoz C Vitamini Serumu, anti aging etkiye de sahip. Hyaluronik asit ile güçlendirilen ürün yaşlılık belirtilerini; ince çizgi ve kırışıklıkları tamamiyle ortadan kaldırıyor.

Etiketler c vitamini c vitamini serumu cilt lekeleri için c serumu

Yukarı Çık