Yağlı Ciltler İçin Bakım Ürünleri

Yağlı cilt dokusu kabusunuz haline geldiyse, doğru bir şekilde uygulayacağınız yağlı ciltler için bakım önerilerine kulak vererek ve yağlı ciltler için bakım ürünleri kullanarak şikayetlerinizi minimuma indirmeyi deneyebilirsiniz. Unutmayın ki yağlı ciltten kurtulma ancak yağlanma azaltılarak mümkün olabilir. Bunun için de yağlı ciltler için cilt bakım ürünleri kullanmanız doğru olacaktır.

Yağlı ciltler için bakım ürünlerini ayrı kategorilerde değerlendirerek yağlı ciltler için ürünlere özel olarak değinelim!

Yağlı ciltlerin bakımının nasıl olması merak ediyorsanız, yağlı ciltler için yapılması gerekenleri derlediğimiz “Yağlı Cilt Tipi İçin Cilt Bakımı” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı ve sivilceli cilt için maske önerilerinin en başında kil içeriğe sahip maskeler gelir. Kil, kömür gibi içeriklere sahip maskeler ciltteki fazla sebum üretimini dengede tutarak ciltteki fazla yağı kurutur. Bu da cildin fazla yağdan arınması anlamına gelir.

Bu maskeleri uyguladıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey ise, nemlendirme aşamasını atlamamak olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Cilde nem sağlamak, her cilt tipi için belki de bakım rutininin en önemli adımını oluşturur. Yağlı ciltler, ekstra parlamadan ötürü bu bakım adımını atlamaya oldukça meyilli olsalar da, yağlı ciltler için nemlendirici önerilerine kulak vererek, doğru ve etkili ürünleri kullandığınız takdirde ekstra yağlı his olmadan cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Yağlı ciltler için nemlendirici krem önerilerinin başında su bazlı ürünler gelir. Aşırı kalın ve yağlı nemlendiriciler yerine, jel kıvamlı ve su bazlı nemlendirici kremler kullanarak cildinize ihtiyacı olan tazeliği verebilirsiniz. Bu nedenle yağlı ciltler için krem önerilerinin başında aloe vera gibi formüller içeren ürünleri söylemek mümkündür.

Yağlı ciltler için krem önerilerinde, güneş koruma faktörlü ürünler de oldukça önemli bir yer tutar. Her cilt tipi, her mevsimde yüz bölgesine koruyucu krem uygulamayı ihmal etmemelidir.

Yağlı ciltler için serum kullanarak da yağlı cilt için krem etkisi gözlemleyebilirsiniz. Yoğun nem serumlarını gün sonunda yüzünüzü temizledikten sonra temiz cilde uygulayabilir, böylece cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için nemlendirici ve yağlı ciltler için serum kullanımını makyaj öncesinde de uygulayabilir; böylece makyaj ürünlerinin direkt olarak cildinizle temasının önüne geçebilirsiniz. Makyaj ürünlerinin altına uygulanan nemlendirici ve serumlar bir tür makyaj bazı işlevi görürler. Bu baz, makyajın gözeneklerinize nüfuz etmesinin önüne geçebilir ve makyajı ciltten arındırma aşamasını da kolaylaştırır.

Yağlı Ciltler İçin Temizleme Jeli

Doğru cilt temizliği, ışıl ışıl ve enerjik bir görünümün ilk adımlarını oluşturur. Gün boyu çevre kirliliği, ciltteki yağ, makyaj ürünlerinin yarattığı ağırlık gibi nedenlerden ötürü ciltte oluşan kiri etkili bir şekilde temizlediğiniz takdirde, büyüleyici bir ışıltıya sahip olabilirsiniz.

Özellikle yağlı ciltler için temizleyici kullanımı diğer cilt tiplerine göre daha büyük bir önem taşır. Çünkü yağlı ciltler akne oluşumuna da yatkın ciltlerdir. Yağlı ciltler için temizleme ürünleri kullandığınız zaman, cildiniz akneye sebep olan tüm kirlerden ve gözenek tıkanıklıklarından arınmış olur. Böylece istenmeyen sivilcelerle karşı karşıya kalmak zorunda kalmazsınız.

Yağlı cilt temizleme ürünlerini, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulamanız önerilir. Temizleyici ürün kullandıktan sonra, bir sonraki adımı ise tonik oluşturur.

Yağlı Ciltler İçin Tonik

Yağlı ciltler için tonik uygulaması, atlanmaması gereken bir adımdır. Tonikler cilt temizliğinin ardından, cildin derinliklerindeki kir, makyaj ve aşırı yağ kalıntılarını arındırmaya yardımcı ürünlerdir. Bu nedenle de yağlı cilt için tonik kullanımı oldukça etkili bir adımdır.

Tonik kullanımı, temizleyici jelin ulaşamadığı kiri derinlemesine temizleyerek gözenek görünümünün ve sivilce oluşumunun önüne geçebilir. Bir pamuk yardımıyla, toniği göz çevresi haricinde cildinizde gezdirebilirsiniz.

Yağlı ciltler için tonik markaları arasında öne çıkan Sinoz, Arındırıcı Tonik ürünü ile cildinizdeki aşırı yağ görünümüyle başa çıkmanızda size yardımcı olabilir.

Diğer cilt tipleri gibi yağlı ciltler de tonik kullandıktan sonra, cilt bakımlarını mutlaka nemlendirici bir ürünle tamamlamalılar. Cilt tipi ne olursa olsun; doğru temizleme, arındırma ve nemlendirme aşamaları uygulanmadıkça, bakım süreci etkili olmayacaktır. Bu nedenle, uygun cilt bakım ürünleri edinerek yağlı cilde bakım yapmak hayran bakışları üzerinize çekmenizi sağlayabilir.

Yağlı