CİLT YAPISI NASIL YAŞLANIR

  • Cildin en alt tabakasında yağ dokuları bulunur. Zaman faktörü içerisinde eriyen yağ dokular yüzün şeklinin değişmesine ve hacimsel kaybın oluşmasına sebep olur. Dolgunluğu kaybeden cilt, sarkmalara maruz kalır.
  • Daha uzun vade de ise kemik erimelerinin başlamasıyla birlikte, özellikle ağız,çene ve burun bölgesinde çöküntülerle kırışıklıklar gün yüzüne çıkar.
  • Cildin orta katmanı ise, yapısal bütünlüğü korumakta kilit rol üstlenir. Çünkü bu katmanda cildin sıkılığını, sağlamlığını ve esnekliğini sağlayan kolajen, hyalüronik asit ve elastik lifleri bulunur.
  • Yaşlanmayla birlikte azalan kollajen üretimi, hyalüronik asit ve elastik liflerininde yapısını bozarak, cildin çökmesine, kırışmasına, kurumasına ve sarkmasına sebep olur.

Bu yaşlanmayı durdurmak en azından süresini geciktirmek için cildimize yatırım yapmamız kaçınılmaz.

En hızlı ve etkili yol ise kısa zamanda kollajen depolamakta saklı. Kolajenin etkisini arttırmak ve istenilen etkiye giden süreyi minimumda tutmak içinse ihtiyacınız olan tek şey likit bir kollajen.

Tabii ki her likit kolajenin içeriği cilt için beklenen etkiyi yaratmıyor. Kolajen türlerini saptayıp ilgili ürünün içerik bilgisine dikkat etmekte fayda var.

Dermokozmetik alanında faaliyet gösteren Sinoz Kozmetik, artık sadece krem ve serumlarıyla kollajen takviyesi sağlamakla kalmıyor içilebilir kozmetik alanında ki ilk hamlesi ile cildine değer verenlerle Sinoz Balık Kolajeni’ni tanıştırıyor.

Sinoz Balık Kolajeni, içeriğindeki kaliteli kolajen bileşenleri ile hızlı şekilde cilde nüfus ederek, tüm kırışıklıkların ve ince çizgilerin dolmasını destekliyor.

Sinoz Balık Kolajeni içeriğindeki Hyalüronik asit, C vitamini, E vitamini ve Biotin ile cildin ihtiyacı olan kolajeni takviye olmayı hedefliyor.

Limon aromasıyla içimi kolay olan Sinoz Balık Kolajeni 14 günlük kürü günde 40 ml.lik kolay içimler (shotlar) halinde sunarak, toplamda 10.000 mg balık kolajeni ile cildin canlı, aydınlık ve pürüzsüz görünüme kavuşmasına destek olabilir.

İçeriğindeki kollajen türleri itibari ile Sinoz Balık Kolajeni’nin öncelikli hedef noktası: kesinlikle cildiniz…